قرعه کشی مهرماه 98

ابزار یراق - فروشگاه اینترنتی ابزار آلات

-

02166951042

دستگاه خراطی

خرید انواع دستگاه خراطی ، خرید دستگاه خراطی ، قیمت دستگاه خراطی ، لیست قیمت دستگاه خراطی ، دستگاه خراطی رومیزی ، نمایندگی دستگاه خراطی ، ابزار نجاری Woodworking Lathe ,، بهترین دستگاه خراطی

خراطی یکی از زير شاخه های هنر کار با چوب است و به اصطلاح به هنرمندی که این فعالیت را انجام می دهد خراط می گویند. چوب درختان گردو، بيد ، توسکا ، زبان گنجشک ، نارون ، چنار ، گلابی ، کنار ، گز و… قابل استفاده در خراطی می باشد. برای کار خراطی حتما باید چوب قبل از آن کاملا خشک باشد. برای کار خراطی ابتدا باید قطعه چوب مورد نظر را با اره نواری و یا ابزار نجاری مناسب اندازه دلخواه  را برش دهید. سپس دو سر قطعه را که گونيا شده برش دهید.

 چوب برش داده شده را بر روی دستگاه قرار دهید و به وسيله گيره چوب را محکم ببندید. بعد از آن فک ها را محکم کنید. فک ها باید دقيقا در وسط قطعه قرار بگیرند و قطعه چوب به طور کامل بين دو قسمت آن محکم شده باشد. از محکم بودن قطعه کار دستگاه خراطی ابتدا اطمینان حاصل نمایید سپس ماشین را روشن کنید. با روشن شدن دستگاه چوب شروع به حرکت دورانی می کند. در شروع باید دور دستگاه کم باشد. قطعه چوب را به صورت گرد در آورید سپس به وسيله مغار روی چوب تراش و برش مورد نظر خود را ايجاد نمایید تا چوب فرم دلخواه را بگیرد.

اگر نیاز دارید که درون قطعه کار چوب خود را تو خالی کنید. باید به دستگاه خراطی سه نظام نصب نمایید تا بتوان درون چوب را هم خالی کرد. بعد از آن پرداخت دلخواه روی سطح چوب انجام می شود. سطح کار را سپس سنباده بکشید تا روی چوب يکدست و هموار شود. قطعه آماده شده را سيلر کيلر يا پوشش دهنده بزنید. بعد از اتمام کار در صورت نياز می توانید کار خود را رنگ نيز بزنید. در اکثر ماشين های خراطی معمولا سرعت موتور قابل تنظیم است. شروع کار با اولين سرعت پایین دستگاه برای پوشال برداری زياد است. سرعت دوم در واقع برای مسطح کردن کار می باشد. سرعت سوم که بالاترين سرعت ماشین خراطی می باشد برای سنباده زدن و پرداخت قطعه چوبی استفاده می شود.

محدوده قیمت مورد نظر

تا
0
تومان
از
100
تومان
اعمال محدوده قیمت
برندهای دستگاه خراطی
  • مرتب سازی بر اساس :
با عضویت در شبکه های اجتماعی ما پیوسته از اخبار و تخفیفات مجموعه مطلع شوید

© 2010-2019 تمامی محتوا و مطالب متعلق به ابزار یراق می باشد.