ابزار یراق - فروشگاه اینترنتی ابزار آلات

-

تماس با ما

دریل مگنت

خرید انواع دریل مگنت ، خرید دریل مغناطیسی ، قیمت دریل مگنت، لیست قیمت دریل مغناطیسی، دریل مگنتی ، نمایندگی دریل مگنت Magnetic Drill ، Metel Core Drilling، بهترین دریل مگنت

دریل مگنت یا مغناطیسی (Magnetic Drill)  ابراز برقی قابل حمل است که یک آهنربا بسیار قوی در انتهای پایه دریل می دارد. این نوع از دریل برای سوراخ کاری ، برش فولاد و مواد مشابه به کار می رود. این دریل ها در شرایط دشوار کاری مثل تیرهای ساختمانی ، قطعات فلزی عمودی و... که دسترسی کاربر برای انجام سوراخ کاری و برش مهیا نیست ، مورد استفاده قرار می گیرند.

به منظور ثابت کردن دریل در محل مورد نظر ، پایه مغناطیسی به سطح فلز وصل شده و عمل سوراخ کاری یا برش  فلز انجام می شود. دریل های مگنتی یکی از بهترین نمونه های دریل برای سوراخ کاری با دقت بالا و سرعت زیاد در مکان های صعب العبور هستند. دریل مگنت دارای یک پایه الکترو مغناطیسی قوی می باشد به صورت افقی یا عمودی می تواند به ستون یا تیر آهن وصل شود. قبل از کار با این ابزار حتما موارد ایمنی را برای انجام کار لحاظ کنید ممکن است در مواردی امکان سقوط قطعات برش وجود داشته باشد.

مته های دریل مگنتی ساخته شده از مواد گوناگون برای انجام فعالیت های مختلف هستند که جنس مته با توجه به نوع فعالیت انتخاب می شود و از طرفی هم در سایزهای متنوعی تولید می شوند. بعضی از مته ها فقط برای سوراخ کاری و برش  فولاد ضد زنگ آلومینیوم ، فولاد کربن دار ، و  تیتانیوم طراحی و تولید می شوند.

برای کار با دریل مگنتی ابتدا زنجیر ایمنی را  جهت جلوگیری از سقوط کنار دریل بسته و مته مورد نظر را نصب کنید. حتما از امنیت ابزار مطمئن شوید. دریل مگنتی مخزن خنک کننده را با توجه به توضیحات دفترچه راهنما پر کنید سپس مته را بر روی سوراخ پایلت تنظیم نمایید با اینکه بر روی سطح مورد نظر می توانید علامت گذاری کنید. بعد از انجام این مراحل حالت مغناطیسی دریل مگنت را روشن نمایید؛ کلید پاور ابزار را بزنید حال می توانید عمل سوراخ کاری را آغاز کنید. اول به آرامی برش کوچکی ایجاد نمایید بعد از آن فشار را بر روی سطح بیشتر کرده و تا اتمام کار به همین منوال ادامه دهید. پس از اینکه کار خود را به پایان رساندید کلید پاور را  خاموش کنید و تمام ذرات و خرده های قطعه های ابزار را تمیز نمایید.

حالت مغناطیسی (آهنربا) در دریل های مگنتی فقط جهت اتصال به فلز آهن است و اتصال برای فلزات دیگر امکان پذیر نیست. آهنربای دریل مگنت معمولا الکترومغناطیسی می باشد و تنها توان و قدرت  نگه داشتن دریل را دارد. اگر به هر دلیلی جریان برق قطع شود، آهنربا ی دریل از دستگاه جدا می شود و اگر زنجیره ایمنی نداشته باشد سقوط می کند.

قبل از اتصال دریل مگنت به فولاد برای چسبندگی بیشتر باید سطح کار را کاملا تمیز کرد. برای خرید بهترین دریل مگنت متناسب با پروژه کار خود باید موارد زیر را در نظر بگیرید. 1- قدرت موتور : قدرت خروجی یکی از مهمترین پارامترهایی است که باید در هنگام خرید مد نظر داشته باشید. قدرت موتور هر دریل مگنتی تا حد زیادی متفاوت از هم است، پس مقدار قدرت موتور دریل را با توجه به حجم کاری خود تعیین کنید. برای عمل سوراخ کاری بر روی قطعات فولاد ضخیم باید قدرت موتور دریل بالاتر باشد. موتورهای با توان پایین تر که معمولا کوچکتر هم هستند برای کارهای سبک مورد استفاده قرار می گیرند.

2- طراحی دریل : در این مورد وزن کم و مجهز بودن دسته های دوگانه دریل برای راحتی کاربر و تسلط بر سطح کار و همچنین دسته کمکی با قابلیت جابجایی در دو طرف دستگاه برای افراد راست دست و چپ دست. 3- قدرت مغناطیسی : یکی دیگر ویژگی های مهم دریل مگنتی، قدرت مغناطیسی ابزار است.  میزان قدرت اتصال دریل مگنت به سطح کار فولادی همچنین ابزار نباید دچار لغزش حین کار باشد و قدرت مغناطیسی کم ممکن است موجب سقوط و آسیب دیدگی ابزار  شود.

4-سبکی : به طور معمول دریل های مگنتی ابزار های بزرگی هستند ، که موجب وزن زیاد دستگاه خواهد شد. برای کار در فضاهای کوچک یا پروژه های سبک بهتر است دریل مگنت انتخابی شما برای جابجایی ابزار سبکی باشد. 5- قیمت دریل مگنت : به نسبت انواع دیگر دریل ها ابزاری گران قیمت تر می باشند.

برای خرید انواع دریل مگنت به آدرس فروشگاه ابزار یراق (مندرج در پایین صفحه) مراجعه نمایید.

محدوده قیمت مورد نظر

تا
0
تومان
از
100
تومان
اعمال محدوده قیمت
برندهای دریل مگنت
  • مرتب سازی بر اساس :
با عضویت در شبکه های اجتماعی ما پیوسته از اخبار و تخفیفات مجموعه مطلع شوید

© 1389-1401 تمامی محتوا و مطالب متعلق به ابزار یراق می باشد.