ابزار یراق - فروشگاه اینترنتی ابزار آلات

-

تماس با ما

دریل ستونی

خرید دریل ستونی ، قیمت دریل ستونی ، لیست قیمت دریل ستونی ، دلر ستونی، نمایندگی دریل ستونی Drill Press ، Bench Drill، بهترین دریل ستونی

دریل ستونی ( Bench Drill ) یکی دیگر از انواع دریل می باشد که جز ابزارآلات برقی پرکاربرد و  تخصصی در تراشکاری ، نجاری ، سری کاری و ... به حساب می آید. به قسمت بالای دریل ستونی کله‌گی گفته می شود که در آن جا تسمه و فلکه نیز قرار دارند. دریل های ستونی دو فلکه ی هستند ؛ یکی از فلکه ها روی الکترو موتور نصب می شود و دومی  به محور دریل متصل است. هر دو فلکه به وسیله یک عدد تسمه به هم اتصال دارند. کار تسمه این است که حرکت را از الکترو موتور به محور محرک ماشین انتقال می دهد .

 دریل ستونی مجهز به یک دسته می باشد که با آن بالا و پایین رفتن قفل اسپیندل قابل تنظیم است. بر روی دسته یه قسمت وجود دارد که بر حسب میلی متر مدرج شده است و به کمک آن می توانید با دقت چند دهم میلی متر ارتفاع سوراخ کاری را هم تنظیم نمایید.

تمامی دریل ستونی ها مجهز به یک قفل اسپیندل هستند که سه نظام بر روی آن بسته می شود و مثل دریل های دستی می توانید مته های چوب بر ، آهن بر ، مته گازور و مته برگی را ببندید. همچنین سرعت گردش اسپیندل را متنناسب با مته ای که انتخاب کرده اید می توانید تغییر بدهید.  جابجایی تسمه هایی که در محفظه بالایی دریل ستونی هستند این کارقابل انجام می باشد. سرعت گردش حدودا از 200 دور در دقیقه شروع می شود و به 4000 دور در دقیقه هم ممکن است برسد.

برای استفاده از دریل ستونی فضای کاری باید خشک ، سرپوشیده و با تهویه و نور مناسب باشد. این ابزار برای کار کردن در محیط و فضاهای مرطوب قابل استفاده نمی باشد. برای کار کردن با دریل ستونی محافظ دستگاه راه در جای مناسب قرار دهید. متعلقاتی مانند آچار را نیز باید از دریل جدا نمود. برای ایمنی کاربر و درستی فعالیت در حین کار همواره از گیره برای نگه داشتن قطعه کار استفاده کنید و قطعه را هیچگاه با دست نگه ندارید. از سلامت دستگاه ( نصب صحیح قطعات و حرکت درست قطعات متحرک ) و عدم شکستگی ابزار قبل از استفاده اطمینان حاصل نمایید. 

بعضی از دریل های ستونی سیستمی اتومات دارند و کاربر می تواند ارتفاع و سرعت چرخش و سرعت پایین رفتن را به ابزار بدهد و سپس دستگاه  قادر خواهد بود تا سوراخ کاری را  تا عمق مناسب به انجام رساند و بعداز آن به بالا بر می گردد. البته این نوع دریل ستونی قیمت بالایی برای خرید دارد. هر دریل ستونی متناسب با توان و قدرت ابزار ، میزان مشخص از ظرفیت قطر سوراخ کاری در فلزات و چوب را دارا می باشد.

برای مشاهده لیست قیمت دریل ستونی می توانید به سایت ابزاریراق مراجعه نمایید . تمامی قیمتها به روز شده می باشند.

محدوده قیمت مورد نظر

تا
0
تومان
از
100
تومان
اعمال محدوده قیمت
برندهای دریل ستونی
  • مرتب سازی بر اساس :
با عضویت در شبکه های اجتماعی ما پیوسته از اخبار و تخفیفات مجموعه مطلع شوید

© 1389-1401 تمامی محتوا و مطالب متعلق به ابزار یراق می باشد.