ابزار یراق - فروشگاه اینترنتی ابزار آلات

-

تماس با ما

اره عمود بر

خرید اره عمود بر، خرید ابزار آلات نجاری، قیمت اره عمود بر، انواع اره عمود بر چکشی، نمایندگی اره عمودبر Jig Saw، Jigsaw، Jig Saw ، بهترین اره عمود بر

در سال 1946 شخصی به نام آلبرت کافمن که مهندس شرکت " سینتیلا ای جی " در سولوتورن کشور سوئیس یک تیغه‌ اره را به‌ جای سوزن بر روی دستگاه چرخ‌ خیاطی همسرش نصب کرد و برای برش از آن استفاده نمود.

در سال 1947 با زیاد شدن اختراعات  آلبرت کافمن  شرکت سینتیلا ای جی تولید اره عمود بر با برند لستو را شروع کرد. در سال 1954 این شرکت توسط بوش خریداری و در سال 1964 نام تجاری بوش بر روی شرکت لستو گذاشته شد.

در سال 1966 شرکت بوش تنظیمات حرکت پاندولی تیغه را اضافه نمود و در سال 1989 برای تعویض تیغه دیگر نیازی به آچار نبود.

 در اره عمود بر به دو شکل می توان تیغه ر ا به دستگاه وصل نمود: در مدل های قدیمی تر که تیغه با یک عدد پیچ نگهداری میشد ولی هرچه مدل های اره عمود بر پیشرفته تر شد ، تیغه فقط با یک ضامن نگه داشته می شود و دیگرنیازی به استفاده از آچار نیست.

تیغ‌های اره عمود بر در بازار انواع مختلفی دارند از جمله : تیغه‌ های مخصوص برش سطوح با مواد نرم ،  تیغه‌ نازک برای استفاده برش منحنی‌های کوچک‌تر سطوح ، تیغه هایی با TPI (دندان در هر اینچ) مختلف ،  تیغه کج دارای مقاومت بیشتر در برابر شکست ها و برش‌ کاری تراز و تیغه‌ دندانه ریز برای جلوگیری از صدمه به سطوح مختلف .

برای استفاده از این ابزار باید به دقت عملکرد آن را کنترل نمود چرا که تیغه‌های به کار برده شده در آن ظریف و کوچک می باشند و در انتها تیغه پشتوانه‌ محکمی ندارند و احتمال شکسته شدن آن ها در حین کار زیاد است.

غلتک موجود در اره عمود بر به‌ عنوان نگه‌ دارنده‌ تیغه در بالا و همچنین تراز کردن برش کاربرد دارد.

برای برش های منحنی با اره عمود بر باید ابتدا سر دستگاه را با کمی فشار جهت دار کرد ولی این فشار نباید زیاد از حد باشد که باعث شکسته شدن تیغه شود.

به‌طور کلی اره عمود برها به دو دسته‌ صنعتی و نیمه‌ صنعتی تقسیم می‌شود. اره‌های عمود بر صنعتی دارای گیربکس فولادی می باشند که در جلوی اره قرار دارد و به دلیل وجود گیربکس در دستگاه، می‌توان در مدت‌ بیشتری از ابزار استفاده نمود. اره‌های عمود بر نیمه‌صنعتی از قدرت کمتری به نسبت مدل صنعتی برخوردار هستند و کاربرد آن ها بیشتر برای افراد نیمه‌ حرفه‌ای در نجاری ها می باشد.

برای کار با اره‌ عمود بر ابتدا باید نقشه و الگوی کار را برای برش روی کاغذ کشیده شود و سپس آن کاغذ را روی سطح برش مورد نظر چسباند. برای انجام برش باید تیغه و سرعت کار  درست انتخاب شود بعد کار را شروع نمود. هر چه‌ سطح کار سخت‌تر و محکمتر باشد سرعت اره نیز به نسبت کمتر می‌شود. بعد باید سوراخی جهت رد شدن اره به وجود آورد تا تیغه بتواند از آن عبور کند. سپس دستگاه را روشن نمود و برش را شروع کنید.

محدوده قیمت مورد نظر

تا
0
تومان
از
100
تومان
اعمال محدوده قیمت
برندهای اره عمود بر
  • مرتب سازی بر اساس :
با عضویت در شبکه های اجتماعی ما پیوسته از اخبار و تخفیفات مجموعه مطلع شوید

© 1389-1401 تمامی محتوا و مطالب متعلق به ابزار یراق می باشد.