ابزار یراق - فروشگاه اینترنتی ابزار آلات

-

تماس با ما

اور فرز نجاری

خرید انواع اور فرز نجاری ، خرید اور فرز نجاری ، قیمت اور فرز نجاری، لیست قیمت اور فرز نجاری، قیمت فرز نجاری، نمایندگی اور فرز نجاری ، Plunge Router، بهترین اور فرز نجاری

اور فرز (Plunge Router) يکی از مهمترين ابزارآلات برقی در کارگاه های نجاری است که خیلی مورد استفاده قرار می گیرد. از اور فرز برای ايجاد نمودن شيار و همچنین شکل دادن به لبه های قطعه کار ، استفاده می کنند. در واقع از دستگاه اور فرز برای تراش دادن قطعات مختلف چوب استفاده می شود. تمام مشاغلی که به نحوی با چوب سر و کار دارند مانند نجاری ، معرق کاری ، منبت کاری و... حتما نیازمند یک اور فرز مناسب می باشند.

از لحاظ طراحی این ابزار نجاری می توان گفت تقريبا تمام مدل های دستگاه اور فرز شبیه هم هستند و با توجه به دارا بودن امکانات خود ممکن است که در ظاهر ابزار کمی تفاوت دیده شود. از مهم ترين بخشهای تشکیل دهنده اور فرزها می توان به موتور ، گيربکس ، بدنه ، کولت یا همان ابزار گير ، کفی و دسته ها اشاره کرد. کولت یا همان ابزار گیر که به عنوان نگهدارنده تيغه اور فرز می باشد از اساسی ترین و مهترین قسمت های این ابزار برقی نجاری است.

در تمامی مدل های اور فرز کليدی برای خاموش و روشن کردن دستگاه وجود دارد که اين کليد در بعضی از اورفرز ها ديمر دار و در مابقی بدون ديمر می باشد. البته می توان گفت از آنجايی که بهترين حالت استفاده از اور فرز برای انجام کار تميزتر ، حداکثر دور دستگاه است در نتیجه می توان از ديمر اصلا استفاده نکرد. این ابزار برقی نجاری از آن جا که برای کارکردن با آن باید دقت و تسلط بالایی داشت تا به نتیجه دلخواه و مطلوب رسید بنابراین قبل از شروع به فعالیت باید مهارت لازم راکسب نمود.

برای کار کردن با ابزار آلات برقی رعایت نکات ایمنی برای تمامی کاربران الزامی می باشد. حتما به خاطر داشته باشید قبل از شروع به فعالیت با دستگاه اور فرز حتما از لباس محافظتی و ایمنی مناسبی استفاده نمایید. با پیشرفت دنیای امروزه و گسترش دید زیبایی شناسی انسان ها، تولید کنندگان تلاش می کنند تا با طراحی و تولید ابزارهای مختلف،کارها را با ظرافت و دقت بیشتری طراحی و اجرا کنند. اور فرز یا فرز دستی نوعی  ابزار است که برای آرایش و زیبایی کار خصوصا در صنعت نجاری استفاده می شود.

در واقع دستگاه اور فرز یکی از ابزارهای کاربردی در صنعت چوب می باشد که می توان با استفاده از آن کارهایی مثل برش کاری، فرم دهی، تراش، سوراخ کاری و.... انجام داد. از دستگاه اور فرز برای ایجاد شیار بر روی سطح چوب استفاده می شود. از این ابزار نجارها، منبت کارها، معرق کارها و کسانی که به نوعی با چوب و هنرهای چوبی سر و کار دارند، استفاده می کنند. غالبا این دستگاه با دو دسته و یک موتور که در بین دو دسته تعبیه شده است، طراحی می شود. می توان با استفاده از تیغه های متنوع و با شکل های گوناگون برش، سوراخکاری و یا آرایش لبه ها را ایجاد کرد. این تیغه ها به وسیله مهره و کولت به شفت دستگاه متصل می شوند.

اور فرزها از بخش های مختلفی تشکیل شده است از جمله: موتور، گیربکس، بدنه، کولت یا ابزار گیر، کفی و دسته ها. موتور دستگاه اور فرز بر روی یک پایه متصل می شود و عمق برش یا سوراخکاری از طریق تغییر ارتفاع پایه نسبت به دستگاه تنظیم می شود. در اغلب موارد کمپانی ها اور فرز را همراه با گونیا طراحی می کنند تا برش و یا آرایش لبه ها با دقت بسیار انجام شود. بیشترین کاربرد اور فرز در نجاری را می توان در ساخت دکوراسیون و کابینت نام برد.

فرزها به سه مدل تقسیم می شوند: فرز مشتی،متوسط و بزرگ. فرز مشتی اندازه کوچک تری نسبت به دو مدل دیگر دارد و به دلیل وزن کم و ابعاد کوچک تر، می توان آن را به آسانی جا به جا کرد و همچنین کاربرد آسان تری دارد. این مدل فرز مشتی امکان تنظیم عمق دقیق تری را دارا می باشد. فرز مشتی را می توان با یک دست هم کنترل کرد و اندازه مهره و کولت آن دارای ظرفیت حداکثر 6 میلی متری است.

اور فرز متوسط (پلان جر) از پایه جدا می شود و می توان از موتور آن برای اتصال به دیگر دستگاه ها نیز استفاده کرد. فرز نجاری متوسط را باید با هر دو دست کنترل کرد. این مدل دستگاه اور فرز اغلب با دو سایز طراحی می شوند. یکی 6 و دیگری 8 میلی متری. اور فرز بزرگ( فیکس) رایج ترین اورفرز است که اغلب در هر کارگاهی وجود دارد. فرز نجاری بزرگ دارای کولت 12 میلی متری است. این دسته از اور فرزها به دلیل قدرت بالایی که دارند می توانند تا عمق 7 سانتی متری را برش دهند.

یکی از موارد استفاده از اور فرز اتصال مخصوص چوب است، در واقع با ساخت اتصال های چوبی و دستگاه فرز دستی نجاری می توان انواع اتصال را بر روی چوب ایجاد کرد. ایجاد طرح و نقش در قسمت لبه چوب، به وسیله تیغه های بلبرینگ دار مخصوص اور فرز انجام می شود. دیگر کاربرد فرز دستی نجاری، برش چوب به وسیله تیغه های مخصوص برش است. این برش های می توانند به صورت خط صاف، منحنی و یا دایره ای باشند.

محدوده قیمت مورد نظر

تا
0
تومان
از
100
تومان
اعمال محدوده قیمت
برندهای اور فرز نجاری
  • مرتب سازی بر اساس :
با عضویت در شبکه های اجتماعی ما پیوسته از اخبار و تخفیفات مجموعه مطلع شوید

© 1389-1401 تمامی محتوا و مطالب متعلق به ابزار یراق می باشد.