ابزار یراق - فروشگاه اینترنتی ابزار آلات

-

تماس با ما

متر لیزری

خرید متر لیزری ، قیمت متر لیزری ، لیست قیمت متر لیزری ، نمایندگی متر لیزری ، Laser Distance Meter بهترین متر لیزری ، متر لیزری ارزان ، فروش ابزار آنلاین ، فاصله سنج لیزری ، متر لیزری دیوالت ، متر لیزری آینهل ، متر لیزری بوش ، بهترین متر لیزری

مترلیزری چیست ؟

لیزر Laser مخفف شده معنی تقویت نور توسط نشر القایی تابش می باشد. نور حاصل از لیزر ، دقیقا همان نور معمولی است تنها تفاوت نور لیزری با نور معمولی ، هماهنگی موجود در پرتو نور لیزر می باشد. به طور کلی لیزر باریکه ای از نور کنترل شده توسط وسیله اندازه گیری می باشد. این نور با توجه به اینکه متمرکز است در صورت برخورد با اجسام در همان مسیر انتشار نور بازتاب دارد و اگر شرایط اندازه گیری به درستی لحاظ شود به اطراف انتشار پیدا نمی کند.

به وسیله متر لیزری فاصله را با میزان منتشر شدن نور و دانستن زمان انتشار لیزر و بازگشت آن با دقت بالایی می توان محاسبه نمود. عمومی ترین مدل متر لیزری بر طبق زمان پرواز است که با فرستادن یک پالس لیزر در باریکه پرتو نور به سمت جسم ، اندازه گیری این زمان استفاده شده برای اینکه از سوژه انعکاس داشته باشد و بتواند به فرستنده بر گردد ؛ عمل می نماید. برای محاسبه فاصله با وسیله متر لیزری از فرمول D=ct/2 استفاده می کنند. در این فرمول c سرعت نور و t زمان پرواز است. به علت اینکه سرعت نور بالا می باشد در نتیجه پالس فرستاده شده توسط متر لیزری ، با دقت اندازه گیری بالاتری انجام می شود.

ویژگیها و مزایای متر لیزری:

از لحاظ ظاهری این ابزار اندازه گیری سبک و کوچک است و فرد می تواند فقط با فشار دادن یک دکمه طول ، زاویه ، حجم ، سطح ، رابطه فیثاغورثی و ... اندازه گیری نماید. متر لیزری مانند متر های سنتی با محدودیت هایی مواجه است ولی برد بیشتری نسبت به مترهای قدیمی دارد. در مدل های ساده تر متر لیزری معمولا برد در حدود 20 متر می شود ولی با پیشرفته تر شدن این وسیله برد آن اکنون به 300 متر رسیده است.

از مزایای متر های لیزری می توان به : دقت بالا جهت اندازه گیری فاصله در حدود تلورانس 1 تا 2 میلی متر اشاره کرد. سرعت بالای اندازه گیری به نسبت روش های قدیمی نیز از موارد مزیت متر های لیزری می باشد. به طور کلی کار با متر لیزری بسیار راحت و آسان است. برد بالای تا حدود 300 متر برای این وسیله تخمین زده شده است. در بعضی از مدل های متر لیزری می توان علاوه بر اندازه گیری طول به راحتی سطح ، حجم ، زاویه و ... را محاسبه نمود. در مکان هایی که دسترسی دشوار است مانند ارتفاع تا سقف فقط با فشردن یک دکمه اندازه گیری انجام می شود. برای اینکه فاصله طولی را بگیرید دیگر نیاز به نفر دوم در فاصله های زیاد نیست.

استفاده از متر لیزری محدودیت هایی هم دارد مثلا اینکه نباید مانعی بر سر راه اندازه گیری باشد و دید کاملا مستقیمی به سوژه داشته باشید. اگر به هر علتی این مهم رعایت نشود در نتیجه بازگشت نور به مبدا را داریم که موجب خطا در اندازگیری دقیق است. از دیگر محدودیت های متر لیزری عدم اندازه گیری قوس ها می باشد.

کاربرد متر لیزری:

فاصله سنج لیزری یا همان متر لیزری کاربرد های فراوانی دارد از جمله فرآیند تولید های صنعتی ، موارد نظامی ، عمرانی و نقشه برداری ، ورزش و ...

برندهای مختلفی طراحی و ساخت این وسیله کوچک و کاربردی را به عهده گرفته اند و با برندهای متر لیزری ماکیتا ، متر لیزری آاگ، متر لیزری استابیلا، متر لیزری بوش ، متر لیزری دی سی ای ، متر لیزری دیوالت ، متر لیرزی رونیکس ، متر لیزری لایکا و ... وارد بازار نموده اند.

تمامی این مدل های متر لیزری در نهایت کیفیت و حداقل قیمت فروش در فروشگاه آنلاین ابزار یراق عرضه می شود. فروش ابزار آنلاین از طریق سایت ابزاریراق به راحتی امکان پذیر می باشد و نیازی به ثبت نام اولیه ندارد.

محدوده قیمت مورد نظر

تا
0
تومان
از
100
تومان
اعمال محدوده قیمت
برندهای متر لیزری
  • مرتب سازی بر اساس :
با عضویت در شبکه های اجتماعی ما پیوسته از اخبار و تخفیفات مجموعه مطلع شوید

© 1389-1401 تمامی محتوا و مطالب متعلق به ابزار یراق می باشد.