ابزار یراق - فروشگاه اینترنتی ابزار آلات

-

تماس با ما

تراز لیزری

خرید تراز لیزری ، خرید ابزار لیزری ، قیمت تراز لیزری ، لیست قیمت تراز لیزری ، ابزار آلات اندازه گیری، نمایندگی تراز لیزری Line Laser , Line Laser Level، بهترین تراز لیزری

تراز لیزری یکی از ابزارهای اندازه گیری و از خانواده‌ی ابزار آلات دستی می‌باشد که به منظور تراز نمودن، ایجاد و سنجش شیب و یا عمود کردن سطوح مختلف به کار می‌رود.  با توجه به رشد سریع علوم طراحی و معماری، استفاده از ابزار آلات قدیمی مانند شاغول و … باعث بالا رفتن خطا می‌شود، به همین دلیل افراد می‌بایست از ابزار آلات دقیق‌تری مانند تراز لیزری استفاده کنند. این ابزار با استفاده از فن آوری لیزر بدون و بدون نیاز به نخ یا سیم عملیات تراز کردن را در کسری از ثانیه انجام می‌دهد که این روش دارای دقت به مراتب بسیار بالاتری نسبت به روش‌های قدیمی و سنتی می‌باشد.
تراز لیزری با استفاده از اشعه ی لیزر و امتداد نشان گر لیزری در راستای خط های قائم ( Y ) و افق ( X ) عملیات تراز اتوماتیک و خودکار را انجام میشود . اشعه لیزر بعد از خروج از این دستگاه به صورت دو خط عمود بر هم ، که یکی در راستای افقی و خط دیگر در راستای خط عمودی بوده که نسبت به هم زاویه ۹۰ درجه را تشکیل می دهند . همچنین تراز های لیزری امکان نمایش تنها یک خط در راستای عمود و یا افق را نیز دارا می باشند .

تراز های لیزری معمولا دارای یک سیستم خود تراز اتوماتیک می باشند که در صورتی که محل قرار گیری آن ها تراز نباشند به صورت خود کار تراز می شوند ، در صورتی که تراز لیزری مورد نظر فاقد این سیستم باشد شما می توانید به کمک حباب های تراز که در تراز های بنایی نیز مورد استفاده قرار می گیرند این عملیات را به راحتی انجام دهید . در تراز هایی که دارای سیستم خود تراز هستند معمولا از یک چراغ چشمک زن یا یک سیستم هشدار دهنده ی صوتی به منظور اعلام عدم تراز بودن دستگاه استفاده می کنند .

تراز لیزری در سه نوع مدل طراحی و ساخته شده است. هر یک از این ترازها دارای ویژگی ها و کاربردهایی می باشند که برای انتخاب آنها باید ماهیت پروژه ای که قرار است انجام دهید را بدانید.
تراز نقطه‌ای یا نقطه ثابت که از پایه‌ای‌ترین نوع تراز لیزری می باشد. برای انجام ساخت و سازهای خیلی ساده‌ و محدود کاربرد دارد. مدل دوم آن تراز ثابت که با ایجاد خط کار انجام می شود. برای بردهای کمتر از ۶۰ متر طراحی شده است. اگر پروژه‌ نیاز به هم ترازی هر دو سطح افقی و عمودی داشته باشد. باید آن را به صورت دستی از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر جا به جا نمود. نسبت به تراز های نقطه ای گران ترند و دوام بیشتری دارند. مدل دیگر تراز چرخشی یا روتاری نام دارد که یک نقطه حول محور x,y چرخیده و در سرعت بالا خط را تداعی می کند. برای بردهایی تا ۱۰۰۰ متر طراحی شده است. دارای لیزر سبز رنگ می باشد. معمولا قیمت بالایی نسبت به ترازهای ثابت دارند. برای پروژه‌های پیچیده‌ مربوط به مکان‌های بزرگ مناسب می باشد. باید آن را روی یک سه پایه‌ی مناسب تنظیم نمود. دارای موتور چرخشی می باشد که خطوط نور را اطراف کل آن ناحیه می‌چرخاند.

در ارتباط با ترازهای لیزری باید توجه داشته باشید که هر چه کلاس لیزر بالاتر باشد،خطرات بیشتری دارد. لیزرهای کلاس پایین‌تر خطراتی برای بینایی ندارند. لیزرهای کلاس بالاتر برای بینایی و پوست هم مضر هستند. لیزر کلاس یک، کاملا ایمن بوده و فاقد تابش پرتویی پر خطر می باشد. لیزر کلاس دو، ذاتا ایمن نمی باشد اما چشم بطور طبیعی قدرت حفاظت از خویش را دارد و بطور ناخودآگاه مسیر خود را از مقابل برخورد پرتو منحرف می کند. لیزر کلاس دو تنها زمانی خطرناک می باشد که بطور مستقیم برای یک بازه زمانی مشاهده شود.

توجه داشته باشید که برای انجام پروژه‌های ساختمانی که نیاز مند قدرت بیش‌تر و دید بالاتر پرتوهای لیزر برای تراز کردن می باشند، تراز لیزری با پرتو سبز رنگ مناسب می باشد. ترازهای لیزری نور قرمز رایج‌اند و قیمت کمتری نسبت به ترازهای لیزری سبز رنگ دارند و برای اکثر پروژه‌های داخلی مناسب می باشند. تراز نور سبز ،نور بیشتری دارند ولی این تکنولوژی مصرف انرژی را تا دو برابر بالاتر از حد معمول بالا می‌برد و قیمت بسیار بالایی دارند.

در مورد تراز لیزری دامنه اندازه گیری میزان پرتاب نور لیزر در محیط را مشخص می‌ نماید. میزان اندازه گیری این مشخصه بر حسب یک مکان با روشنایی معمول است. و زاویه تابش پرتو لیزر زاویه پرتاب نور در زاویه‌ی افق و عمود را مشخص می نماید. این مقدار در تراز های مختلف متفاوت می باشد و دارای محدوده ای بین ۳۰ الی ۳۶۰ درجه می باشد. دامنه خودترازی دستگاه نیز در واقع میزان زاویه خودترازی نسب به سطحی که بر روی آن قرار می‌گیرد، دامنه خود ترازی آن تراز می باشد. هرچه دامنه خودترازی بیشتر باشد، دستگاه قادر است در سطوح شیب دار،خود را تراز کند.

در بحث دقت خط که از مشخصه‌های مهم ترازلیزری می‌باشد. باید گفت که هرچه دقت بالاتر باشد کیفیت و قیمت آن نیز بالاتر می رود. میزان شاخصه دهم میلی‌متر در هر متر است. تا حد ممکن از تراز لیزری در فواصل نزدیک استفاده کنید.

مدت زمان مصرف باطری هم میزان کار مداوم دستگاه با یک بار شارژ را نشان می دهد. هرچه میزان آمپر وتعداد باطری های یک تراز بیشتر باشد، نشان دهنده کارکرد طولانی تر دستگاه می‌باشد.

همچنین گفتنی است که تراز لیزری دارای قابلیت سوار شدن بر روی پایه های دوربین و یا مهندسی را دارا می باشند و شما می توانید حتی آن ها را به وسیله پایه های مگنتی بر روی دیوار های فلزی و یا به وسیله گیره بر روی دیوار ها و یا چارچوب های غیر فلزی نصب کنید .

کاربرد اصلی این ابزار در عملیات معماری داخل و خارج از ساختمان و به نوعی کلیه عملیات عمرانی می باشد ، از جمله کاربرد های این دستگاه در معماری داخل به موارد زیر اشاره می نماییم :
چسباندن کاغذ دیواری
پارتیشن بندی و دیوار های کاذب
 نصب و تراز نمودن ستون
 نصب انواع کلید و پریز
 مجموعه فعالیت های دکوراسیون
 نصب انواع کاشی و سرامیک
 اتصال تجهیزات و ادوات به دیوار
 نصب و هم راستایی دو پنجره کنار هم
 نصب کابینت و قفسه های آشپزخانه

در واقع با استفاده از تراز های لیزری مزایای زیر برای ما فراهم می گردد:

کاهش هزینه های اجرای تراز توسط نیروی انسانی
افزایش سرعت انجام کار
اجتناب از خطای انسانی
 بالا بودن دقت کار
عدم نیاز به دوباره کاری و مصرف مصالح ساختمانی بی مورد


محدوده قیمت مورد نظر

تا
0
تومان
از
100
تومان
اعمال محدوده قیمت
برندهای تراز لیزری
  • مرتب سازی بر اساس :
با عضویت در شبکه های اجتماعی ما پیوسته از اخبار و تخفیفات مجموعه مطلع شوید

© 1389-1401 تمامی محتوا و مطالب متعلق به ابزار یراق می باشد.