ابزار یراق - فروشگاه اینترنتی ابزار آلات

-

تماس با ما

رنده گندگی

خرید انواع رنده گندگی ، خرید رنده گندگی ، قیمت دستگاه رنده گندگی ، لیست قیمت رنده گندگی ، رنده گندگی نجاری ، رنده رومیزی نجاری، قیمت رنده نجاری رومیزی، ابزار نجاری ، نمایندگی رنده گندگی , Stationary Planer، Thicknesser Planer، بهترین رنده گندگی

رنده گندگی (Stationary Planer) یکی از ابزار آلات نجاری می باشد که معمولا در مرحله آخر ساختن يک قطعه چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. ابتدا الوار می توانند به‌ وسيله دستگاه‌ سه‌کاره در کارگاه‌ نجاری ، يک نر و يک رو شوند. سپس با اره نواری  به اندازه‌ و سایز دلخواه برش داده می شود و بعد از آن با استفاده از رنده گندگی ، چوب برش داده شده را به‌ صورت صاف و يکنواخت می تواند تراشيده شود.

الکترو موتور دستگاه رنده گندگی، تک فاز يا سه فاز می باشد و که قدرت اسب بخار آن به عرض صفحه‌ گندگی وابسته است. در هنگام بار دادن به رنده به اين نکته بايد توجه داشت که ، به عرض و سختی چوب دقت شود تا فشار بيش از اندازه به موتور ابزار وارد نشود.

جنس بدنه رنده گندگی نجاری مانند اره فلکه ای از چدن است و از آن جایی که بدنه چدنی وزن بالای دارد و دستگاه را در جای خود نگه می دارد در نتیجه بر اثر لرزش‌ها ، دستگاه گندگی به دو طرف نمی تواند حرکت کند.

رنده گندگی نجاری به‌غير از بدنه چدنی و سنگین از بخش های فلزی دیگری تشکيل‌شده است که با پيچ به بدنه وصل شده‌ اند. هر يک از اين قسمت ها را برای دسترسی راحت تر به زير رنده گندگی می توانيد جدا کنيد و به محتويات داخل دستگاه دسترسی پیدا کنید.

رنده گندگی نجاری مانند هر ابزار دیگری نيازمند سرويس به موقع و نگهداری درست می باشد. 

حتما برای استفاده از این ابزار نجاری غلطک های دستگاه گندگی ، توپی آن و بخش های گريس خور را طبق دستورالعمل دفترچه کارخانه، گريس کاری نمایید.

برای طولانی تر کردن عمر گندگی با استفاده از بادپاش گرد و غبار و پوشال به جا مانده در دستگاه را به تمیز کنید.

اگر در حین کار دستگاه به صمغ درخت و شيره‌ چسبناک آغشته شد برای از بین بردن این مواد از گازوييل استفاده نمایید. استفاده گازوييل به تيغه‌ها و بدنه دستگاه آسيب نمی رساند و از زنگ‌زدگی تيغه‌ها و توپی نیز جلوگیری می نماید.

حتما به‌صورت دوره‌ی مشخص تسمه‌ و زنجير رنده گندگی را چک کنيد.

برای کار با این ابزار نجاری حتماً از عينک، ماسک و دستکش برای ایمنی بیشتر استفاده کنيد.

هنگامی که رنده گندگی روشن است، به هیچ عنوان دست خود را به سمت توپی و غلطک های دستگاه نبريد.

محدوده قیمت مورد نظر

تا
0
تومان
از
100
تومان
اعمال محدوده قیمت
برندهای رنده گندگی
  • مرتب سازی بر اساس :
با عضویت در شبکه های اجتماعی ما پیوسته از اخبار و تخفیفات مجموعه مطلع شوید

© 1389-1401 تمامی محتوا و مطالب متعلق به ابزار یراق می باشد.